معرفی کتاب : واقعه قرآنی غدیر

سلام،امروز قصد دارم یک کتاب بسیار مفید رو که با موضوع واقعه غدیرخم هست که خودم چندبار مطالعه ش کردم رو به شما معرفی کنم.

شاید بگید که حالا تا غدیر فاصله زیاد هست چه لزومی به خوندن این کتاب در این ایام هست اما نکته اول این که مطالعه کتاب مناسبتی که حتما نباید در همون زمان صورت بگیره و نکته دوم این که اگه این کتاب رو تهیه کنید و مطالعه بفرمایید متوجه می شید که اتفاقا زمان مطالعه ش همین حالاست!

کتاب مورد معرفی به شرح زیر هست:

نام کتاب : واقعه قرآنی غدیر

مولف : محمدباقر انصاری

نشر : انتشارات دلیل ما

 

شرح مختصری از فصل های کتاب :

کتاب « واقعه قرآنی غدیر » گزارش سفر یک ماه پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) برای اعلان ولایت در سایه آیات قرآنی است .

این کتاب به انگیزه نشان دادن قرآنی بودن غدیر ، با تدوین صورت کاملی از واقعه غدیر خم ، در صدد است این ادعا را به اثبات برساند که غدیر خم یک ماجرای آمیخته با قرآن است و این موضوع در همه فراز و نشیب های ماجرا ، قابل اثبات است .

دوازده بخش این کتاب بر اساس مقاطع اصلی واقعه غدیر خم تقسیم شده که از مدینه آغاز شده و تا مکه ادامه پیدا می کند و از آن جا با مراسم حج همراه می شود .  با پایان حج و رسیدن به سرزمین خم ، پیامبر (صلی الله علیه و آله) سخنرانی مفصل خود را برگزار می کند و سپس مراسم سه روزه غدیر آغازمی شود .

از غدیر تا مدینه وقایعی اتفاق می افتد و با رسیدن به مدینه هنوز ماجرا پایان نمی یابد ، بلکه تا روز رحلت پیامبر (صلی الله علیه و آله) هنوز غدیر در جریان است و آیات قرآن آن را پشتیبانی می کند .

از عناوین این اثر می توان به نزول آیه حج و اعلان عمومی ، حرکت کاروان یمن به سوی مکه ، اولین اقدام بر ضد ولایت ، اولین کارشکنی منافقین در برابر غدیر ، معرفی و بلند کردن امیرالمومنین(علیه السلام) ، زمینه سازی برای بیعت غدیر ، پیام خاص الهی پس از خطابه غدیر ،  ظهور جبرئیل در غدیر ، اجرای نقشه قتل پیامبر(صلی الله علیه و آله) ، حیات غدیر در سایه قرآن ، پیوند ناگسستنی قرآن و غدیر اشاره کرد .

http://data4u.persiangig.com/sheklak/liner/liner33.gif

پ.ن : کتاب هایی که معرفی می کنم خودم قبلا مطالعه کردم و اون هارو مفید دونستم و مطلب دیگه این که هرکتابی رو اگر نسخه الکترونیکی داشته باشه برای دانلود می ذارم.

/ 0 نظر / 52 بازدید