پدر ملت

امام راحل، اگر نه به جسم، اما به فکر و راه و وصیت همیشه زنده خود، در کنار ماست و زنده است. " مقام معظم رهبری"

آن روز که باغستان های دل را گلزار ورود رهبر کردیم و سبزی نگاهش را با سرخی خون هایمان پاسخ دادیم و طراوت وجودش را با صداقت حضورمان لبیک گفتیم، همه در راه رسیدن به سیمرغ یگانگی و وحدت کوشیدیم و امروز، امروز که بیست و سومین بهار را در غم هجران این سفر کرده گریستیم، چگونه باید بازهم بر ریسمان یگانگی و وحدت چنگ زنیم و یادمان باشد آرمان پیر جماران را که فرا می خواندمان به سوی عدالت اسلامی و حقیقت انسانی و شاید امروز نه تنها تسکین مان گرمای حضور یار دیرینه و جانشین خلفش باشد، که راه او را با صلابت و قدرت ادامه می دهد و در برابر ناملایمات سر خم نمی کند و می کوشد تا لحظه ای از آرمان های امام (ره) دور نشود.

خون جوانان وطن باران رحمتی بود که خرمی و سرسبزی را بر بیشه ایران اسلامی به ارمغان آورد. این لبیک لاله های سرخ بود بر پیام مردی از تبار محمد صلی الله علیه و آله، از سلاله  فاطمه  سلام الله علیها. مردی که نشان از شیرمردی علی علیه السلام داشت، حرمت خون حسین علیه السلام می دانست و بر مظلومیت حسن علیه السلام می گریست، ساجد بود و عابد و در عین دیانت مرد سیاست بود، مردی که ژرف اندیشی را کهنه کرده بود، صلابت کلامش حجتی بود بر مریدانش، ایران و ایرانی قداست کلامش را می ستود و بر آن ایمان داشت.

گرمای نگاهش فولاد دل ها را ذوب می کرد و وسعت اندیشه اش هر اندیشمندی را به تفکر وامی داشت. چنان زیست که با قلبی مطمئن و ضمیری آرام پر کشید. سکان دار کشتی نوح بود و بر دریای افکار و قلب ها یک جا ناخدایی می کرد. تبر ابراهیم علیه السلام به دست داشت و بت شکن عصر بود. بر عصای موسی علیه السلام تکیه زده بود و دم عیسوی داشت. گرفتار خال لب دوست بود و شهره بازار بندگی. مقتدای یک ملت بود، ملتی بیدار و هوشیار که راستی و درستی را می شناسد از کژهی ها بیزار و دنباله رو حق است. ملتی که در سال های هجران او، در غمش سوخت و ناله های حسرتش در فضای وطن طنین انداز شد.

سال هاست در سوگ از دست دادن مقتدا و پیشوای خویش سوگواریم و امسال نیز چون هر سال نیمه خرداد یادآور درد و رنجی عظیم برای ملت ماست، رنج فقدان پدری مهربان و دل سوز و رهبری فداکار و فرزانه.

سال ها می گذرد، حادثه ها می آیند

انتظار فرج از نیمه خرداد کشم

او فرج را در شتافتن به سوی حضرت دوست و وصال معشوق می دانست، فرجی که سال ها انتظارش را می کشید، تا در جوار حضرت حق آرام گیرد و ایران اسلامی را عمری در سوگ خود نشاند.

باشد که پیرو راستین انقلابش باشیم...  

/ 0 نظر / 9 بازدید