پوشش برتر

پاسخ به پرسش ها

 

4-آیا چادر مانع فعالیت بانوان نیست ؟

سوال: با توجه به عصر صنعت و پیشرفت علم و حضور بانوان در عرصه های مختلف، آیا چادر در فعالیت روزانه آنان ایجاد مشکل نمی کند و مزاحم کارشان نمی شود ؟

پاسخ: بیشتر چیزهایی که بشر مورد استفاده قرار می دهد و یا از آن ها لذت می برد، بدون زحمت و مشقت حاصل نمی شود. حتی غذا خوردن و نوشیدن آب، اما بشر به خاطر فوائد زیادی که در آن ها وجود دارد مشقت و دردسرهایش را تحمل می کند.چادر هم از این قاعده کلی مستثنی نیست. اگر چه زن شاید ظاهرا" بدون چادر راحت تر باشد ولی به خاطر امتیازات و خوبی هایی که چادر دارد او آن مشکلاتش را هم تحمل می کند. وقتی آثار و مزایای حجاب برتر بیشتر از هر نوع حجابی است، طبیعی است که دردسرش هم نسبت به بقیه حجاب ها کمی بیشتر است. چنانچه رسیدن به غذاهای پرفایده و لذتبخش و طبخ آن ها دردسرش بیشتر از غذاهای ساده و حاضری است. بنابراین داشتن منزل زیبا و بزرگ و خرید بهترین اتومبیل، و اخذ بالاترین مدرک علمی سختی هایش بیشتر از منزل ساده و اتومبیل عادی و مدرک سطح پایین است.

حجاب برتر نیز به خاطر آنکه بالاترین و بهترین نوع پوشش برای زن محسوب می شود طبیعی است که زحمت و سختی هم دارد و یک خانم چادری مثل زن مانتویی در اجتماع و حضور نامحرم آزاد و راحت نمی باشد. لذا اگر خانمی آن امتیازات چادر را می خواهد باید سختی های جزئی آن را هم تحمل نماید. و زمانی که تحمل کرد طبیعی است که نزد خداوند و رسول مکرم اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام از احترام ویژه و پاداش بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. پس ملاک در رسیدن به کمالات علمی و معنوی راحتی و عدم راحتی نباید باشد بلکه معیار باید رسیدن به هدف و ارزش ها باشد. اگرچه در پیمودن راه و رسیدن به آن مشکلاتی وجود داشته باشد، به علاوه بانوان می توانند از چادری استفاده کنند که رفت و آمد در جامعه برای آنان راحت تر باشد و بسیارند بانوان شاغلی همچون نمایندگان مجلس، خبرنگاران، گویندگان تلویزیون و زنان کشاورز و روستایی مخصوصا" آن ها که در شالیزارها با چادر مشغول فعالیت روزانه هستند بدون اینکه مزاحمتی برای ایشان ایجاد کند در بعضی موارد حتی بیشتر از مردان کار می کنند.

/ 0 نظر / 4 بازدید