معرفی کتاب : دختری کنار شط

امروز کتابی رو معرفی می کنم خدمت شما که از نمایشگاه کتاب خریده بودم اما فرصت نکرده بودم که مطالعه ش کنم اما به لطف خدا دیروز شروع به مطالعه ش کردم و همین الان که دارم این مطلب رو می ذارم به پایان رسوندم!

کتاب درباره زندگی شهید مریم فرهانیان هست، شهید بزرگواری که اسمش رو خیلی شنیده بودم اما متاسفانه اطلاعات خاصی درباره شخصیت بزرگش نداشتم...

خوشبختانه با مطالعه این کتاب تونستم تا حدودی به ویژگی های اخلاقی این بزرگوار و دوستانش آشنایی پیدا کنم و وظیفه خودم دونستم که به دیگران هم معرفی کنم این کتاب رو !

 

کتاب مورد معرفی به شرح زیر هست:

نام کتاب : دختری کنار شط (زندگی و خاطرات شهید مریم فرهانیان)

نویسنده : عبدالرضا سالمی نژاد

انتشارات: فاتحان

قیمت : 7000 تومان

تعداد صفحات : 312

 

شرح مختصری درباره کتاب :

 

در قسمت حرف اول از زبان نویسنده آمده است:

بررسی زندگی شهید مریم فرهانیان، پرداخت یک شخصیت ماجراجو و یا انسانی حادثه ای نیست تا انتظار داشته باشیم، حوادث و رویدادهای ناگفته ای در این کتاب بخوانیم. او حتی یک فرمانده نظامی یا طراح نقشه های عملیاتی نیز نمی باشد تا از این منظر بتوان به توانمندی های فردی و استعدادهای خدادادی مردان جنگ بنگریم.

مریم حتی یک رزمنده معمولی نیست که در برخورد مستقیم با دشمن با او خاطرات ناب و کم تکرار از جنگ را مرور کنیم. بلکه او دختری 22 ساله است که در سال های آغازین جنگ با انفجاری ساده در مکانی غریب به شهادت می رسد بی آنکه کسی آخرین لحظات او را به تصویر بکشد.

اما آنچه نگارنده را بر این داشته تا کتاب زندگی این شهید بزرگوار را دنبال کند و خواندنش را با تمامی کاستی هایش به دختران جوان توصیه نماید، فرآیند پختگی، کمال و شکوفایی یک دختر جوان مسلمان است که راه طولانی عرفان صدساله را در میان بُرتین مسیر (شهادت)  می پیماید.

دختری نه تنها بزرگ تر از سن خود که فرزانه تر از زمان خویش می باشد...

 

http://data4u.persiangig.com/sheklak/liner/liner.gif

/ 0 نظر / 27 بازدید