شیعه

ミ ❤ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم❤ ミ

پاسخ به پرسش ها

 

4-آیا چادر مانع فعالیت بانوان نیست ؟

سوال: با توجه به عصر صنعت و پیشرفت علم و حضور بانوان در عرصه های مختلف، آیا چادر در فعالیت روزانه آنان ایجاد مشکل نمی کند و مزاحم کارشان نمی شود ؟

پاسخ: بیشتر چیزهایی که بشر مورد استفاده قرار می دهد و یا از آن ها لذت می برد، بدون زحمت و مشقت حاصل نمی شود. حتی غذا خوردن و نوشیدن آب، اما بشر به خاطر فوائد زیادی که در آن ها وجود دارد مشقت و دردسرهایش را تحمل می کند.چادر هم از این قاعده کلی مستثنی نیست. اگر چه زن شاید ظاهرا" بدون چادر راحت تر باشد ولی به خاطر امتیازات و خوبی هایی که چادر دارد او آن مشکلاتش را هم تحمل می کند. وقتی آثار و مزایای حجاب برتر بیشتر از هر نوع حجابی است، طبیعی است که دردسرش هم نسبت به بقیه حجاب ها کمی بیشتر است. چنانچه رسیدن به غذاهای پرفایده و لذتبخش و طبخ آن ها دردسرش بیشتر از غذاهای ساده و حاضری است. بنابراین داشتن منزل زیبا و بزرگ و خرید بهترین اتومبیل، و اخذ بالاترین مدرک علمی سختی هایش بیشتر از منزل ساده و اتومبیل عادی و مدرک سطح پایین است.

حجاب برتر نیز به خاطر آنکه بالاترین و بهترین نوع پوشش برای زن محسوب می شود طبیعی است که زحمت و سختی هم دارد و یک خانم چادری مثل زن مانتویی در اجتماع و حضور نامحرم آزاد و راحت نمی باشد. لذا اگر خانمی آن امتیازات چادر را می خواهد باید سختی های جزئی آن را هم تحمل نماید. و زمانی که تحمل کرد طبیعی است که نزد خداوند و رسول مکرم اسلام و ائمه اطهار علیهم السلام از احترام ویژه و پاداش بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. پس ملاک در رسیدن به کمالات علمی و معنوی راحتی و عدم راحتی نباید باشد بلکه معیار باید رسیدن به هدف و ارزش ها باشد. اگرچه در پیمودن راه و رسیدن به آن مشکلاتی وجود داشته باشد، به علاوه بانوان می توانند از چادری استفاده کنند که رفت و آمد در جامعه برای آنان راحت تر باشد و بسیارند بانوان شاغلی همچون نمایندگان مجلس، خبرنگاران، گویندگان تلویزیون و زنان کشاورز و روستایی مخصوصا" آن ها که در شالیزارها با چادر مشغول فعالیت روزانه هستند بدون اینکه مزاحمتی برای ایشان ایجاد کند در بعضی موارد حتی بیشتر از مردان کار می کنند.


نوشته شده در ۱۳٩۱/۱/٦ساعت ٥:٠۳ ‎ب.ظ توسط لیلا آزادمنش| نظرات ()
طبقه بندی:  

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin