شیعه

ミ ❤ اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم❤ ミ

دانشجویان ایرانی ظهر امروز در حالی که حلقه امنیتی چند لایه ای از سوی پلیس گرداگرد سفارت سوییس تشکیل شده بود، تجمع اعتراض آمیزی را علیه سازنده آمریکایی -اسراییلی فیلمی موهن درباره پیامبر اسلام(ص) و حامیان آن برگزار کردند. دانشجویان همچنین به تجلیل از اقدام جوانان لیبیایی و مصری پرداختند.

خبرگزاری فارس: هشدار دانشجویان به جنگ‌ افروزان صهیونی- صلیبی/ اعلام همبستگی با جوانان مصر و لیبی

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، تجمع اعتراض آمیز دانشجویان ایرانی ظهر امروز (پنجشنبه)در واکنش به انتشار فیلم موهن آمریکایی- اسرائیلی علیه حضرت محمد(ص) در مقابل سفارت سوئیس که حافظ منافع دولت آمریکا در  ایران است، برگزار شد.

 

* تدابیر شدید امنیتی برای حراست از سفارتخانه سوئیس

نیروهای ویژه انتظامی برای حراست از ساختمان سفارت سوئیس تدابیر ویژه امنیتی را با حضور تعداد کثیری از نیروهای نظامی و امنیتی اتخاذ کردند.

در حالی نیم ساعت به آغاز رسمی راهپیمایی دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت سوئیس در اعتراض به انتشار فیلم موهن آمریکایی _ اسرائیلی علیه پیامبر مکرم اسلام باقی مانده بود که تدابیر شدید امنیتی نیروهای یگان ویژه ناجا برای حراست از سفارت سوئیس در اطراف ساختمان سفارت این کشور انجام شد. صدها پلیس موتورسوران بر هرگونه اقدام احتمالی دانشجویان در اطراف سفارتخانه آرایش تظامی گرفته بودند.

* آغاز تجمع دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت سوئیس

 تجمع دانشجویان ایرانی در مقابل سفارت سوئیس (دفتر حافظ منافع آمریکا) در اعتراض به فیلم موهن آمریکایی اسرائیلی علیه پیامبر مکرم اسلام آغاز شد.

براساس این گزارش جمع کثیری از دانشجویان ایرانی با حضور در مقابل سفارت سوئیس با سر دادن شعار یا ایها المسلمون اتحدوا اتحدوا، مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از سیاست‌های ضد اسلامی رژیم آمریکا ابراز کردند، گروهی از دانشجویان نیز با حمل تصاویری از حمله جوانان انقلابی لیبی و مصر به سفارت آمریکا از ابراز غیرت دینی آنها، تقدیر کردند.

 

* اعلام همبستگی دانشجویان ایرانی با جوانان مسلمان مصری و لیبیایی

گروهی دیگر از دانشجویان دانشگاه‌های تهران به جمع دانشجویان معترض در مقابل سفارت سوئیس اضافه شدند.

بر اساس این گزارش دانشجویان از مسیرهای منتهی به سفارت سوئیس در حال اضافه شدن به جمع دانشجویان معترض هستند و این در حالی است که پلیس و نیروهای امنیتی 5 لایه امنیتی برای حراست از دیپلمات‌های سوئیس و ساختمان ترتیب داده است.

دانشجویان معترض با سر دادن شعار یا ایها‌المسلمون اتحدوا اتحدوا، لبیک یا محمد لبیک یا رسول‌الله، حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست، هیهات من‌الذله، مسلمان می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد و وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد به انتشار فیلم موهن آمریکایی اسرائیلی علیه پیامبر مکرم اسلام اعتراض کردند.

 

* اقامه نماز جماعت ظهر و عصر مقابل سفارت

دانشجویان ایرانی نماز ظهر و عصر را در مقابل سفارت سوئیس به جماعت اقامه کردند و بعد از نماز، با سردادن شعار الله اکبر به تجمع اعتراض آمیز خود ادامه دادند.

* رائفی پور: جهان اسلام در برابر توهین به پیامبراعظم سکوت نمی‌کند

علی اکبر رائفی‌پور کارشناس مسائل سیاسی در جمع دانشجویان معترض ایرانی در مقابل سفارت سوئیس گفت: اگر حکم اعدام امام خمینی (ره) درباره سلمان رشدی مرتد اجرا می‌شد امروز کسی جرات اهانت به پیامبر خدا را نداشت.

وی افزود: به موجب حکم امام خمینی (ره) درباره سلمان رشدی آن کارگردان هتاک صهیونیستی گفت؛ هراس دارم که یک خمینی دیگر درباره حکم اعدام من فتوا بدهد.

رائفی‌پور با بیان اینکه آمریکایی‌ها تلاش دارند تا با اهانت به مقدسات اسلامی در سالگرد یازده سپتامبر تروریسم را متوجه مسلمانان کنند، تصریح کرد: سال گذشته شاهد آتش زدن قرآن کریم توسط صهیونیست‌ها بودیم و امسال نیز یک فیلم موهن و سراسر توهین به پیامبر از سوی آمریکایی‌ها در شبکه اینترنتی پخش شد.

وی با بیان اینکه توهین آمریکایی‌ها به مقدسات اسلامی عادی و اتفاقی نیست، با هدفمند خواندن این توهین‌ها از دانشجویان خواست با در نظر گرفتن مصالح از هرگونه اقدامی که منجر به سوء  استفاده دشمن می‌شود خودداری کنند و اعتراض خود را به سیاست‌های ضداسلامی طبق قوانین کشور انجام دهند.

رائفی‌پور گفت: به موجب اعتراض صحیح دانشجویان ایرانی به انگلیس خبیث، دشمن از اقدام دانشجویان سوءاستفاده کرد.

وی با اشاره به کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی و خشم مسلمانان مصری گفت: اینکه اعتراض به سیاست‌های ضداسلامی آمریکا از کشورهای انقلابی آغاز می‌شود نشان می‌دهد که انقلاب‌ها در مسیر بیداری اسلامی،‌ مسیر درستی را طی می‌کنند و مردم این کشورها اجازه نخواهند داد برخی حاکمان، سیاستی برخلاف سیاست اسلامی اتخاذ کنند.

این تحلیل‌گر و کارشناس فیلم با اشاره به هویت صهیونیستی آمریکایی سام باسین کارگردان فیلم موهن آمریکایی گفت:‌ رسانه‌های رسمی صهیونیست‌ها اعلام کردند که این کارگردان هتاک هزینه ساخت فیلم را از یهودی‌ها گرفته و این درحالی است که وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از ترس مسلمانان ادعا می‌کند که ساخت این فیلم به آنها مرتبط نبوده است.

وی با تاکید بر لزوم وحدت اسلامی بین کشورهای اسلامی و ملت‌های مسلمان گفت:‌ اختلافات بسیار زیادی بین یهودیان وجوددارد اما آنها نمی‌خواهند آنرا ابراز کنند، لذا ما مسلمانان نیز نباید برخی اختلافات نداشته خود را ابراز کنیم تا دشمنان و یهودیان از آن سوءاستفاده کنند. امروز شیعه و سنی در عزای توهین به پیامبر اسلام متحد هستند و لازم است که این اتحاد در مقابل دشمنان اسلام شکل بگیرد.

رائفی‌پور در پایان گفت: اعتراض مسلمانان به فیلم موهن آمریکایی اسرائیلی به سراسر جهان اسلام کشیده خواهد شد و مسلمانان در مقابل این توهین سکوت نخواهند کرد.

 

*چمندی: کارکنان گوگل و یوتپوپ در هیچ جای دنیا امنیت نخواهند داشت

ابوالفضل چمندی دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاههای سراسر کشور در جمع دانشجویان با اشاره به انتشار فیلم موهن آمریکایی- اسرائیلی علیه پیامبر اسلام در رسانه‌های صهیونیستی از قبیل گوگل و یوتیوپ، گفت: مسلمانان باید با تحریم رسانه‌های صهیونیستی به دلیل اقدامات ضد دینی این رسانه‌ها، امنیت آنان را در سراسر جهان به مخاطره بیاندازند.

وی با بیان اینکه دانشجویان ایرانی همچون جوانان انقلابی مسلمان در جهان معتقند رژیم صهیونیستی امنیت جهان را به مخاطر انداخته اند، افزود: باید برای امنیت جهانی رژیم صهیونیستی را از جغرافیای سیاسی حذف کنیم.

چمندی در پایان از کشورهای اسلامی خواست فعالیت دیپلماتیک خود را با آمریکا تعلیق کنند.

 

* حسن‌زاده: مسلمانان جهان در مقابل آمریکا متحد باشند

علی حسن زاده به عنوان نماینده بسیج دانشجویی در جمع تجمع کنندگان مقابل سفارت سوئیس گفت: اگر مسلمانان جهان پاسخ روشن و قاطعی به فلیم موهن آمریکایی علیه پیامبر اسلام ندهند، توهین‌های به مقدسات اسلامی تمام نخواهد شد.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی به عنوان غده سرطانی جهان است، افزود: مسلمانان باید این غده سرطانی را جراجی و از خاورمیانه حذف کنند.

نماینده بسیج دانشجوی غیرت دینی جوانان انقلابی در لیبی، مصر و یمن را تحسین کرد و گفت که مسلمانان باید در مقابل توطئه آمریکا علیه مسلمانان، متحد باشند.

 

* پرچم آمریکا در مقابل سفارت سوئیس به آتش کشیده شد

دانشجویان معترض ایرانی در ادامه تجمع اعتراض‌آمیز خود در مقابل سفارت سوئیس، پرچم آمریکا را به آتش کشاندند.

دانشجویان ایرانی با آتش زدن پرچم آمریکا شعار  هیهات منه الذله یا ایهاالمسلمون اتحدوا اتحدوا، برادر مسلمان به پا خیز به پا خیز سر دادند.

 

* بیانیه دانشجویان و هشدار به آتش افروزان جنگ‌های صلیبی

دانشجویان ایرانی تجمع ‌کننده در برابر سفارت سوئیس با قرائت بیانیه‌ای که به امضای پنج اتحادیه دانشجویی کشور رسیده است،ضمن محکوم کردن ساخت فیلم موهن در مورد پیامبر اعظم(ص) خواستار برخورد شدید با عوامل ساخت آن شدند.

 

متن بیانیه به شرح زیر است:

 

«یریدون ان یطفؤا نوراللّه بافواههم و یأبی اللّه الّا ان یتمّ نوره ولو کره الکافرون

 

می خواهند نور دین و محبت خدا را با دهانشان خاموش کنند و خدا جز این نمی خواهد که روشنایی خود را تمام و آشکار سازد، اگر چه کافران خوش ندارند.»(سوره ‌توبه، آیه‌32)

 

آزادگان جهان شاهدند در کشوری که دولتمردانشان خود را منادی آزادی و حقوق بشرمی دانند و به بهانه ایجاد آزادی و آرامش به نقاط مختلف دنیا لشکرکشی می نمایند حقوق بیش از یک میلیارد مسلمان رعایت نمی شود و اعتقادات آنان به سخره گرفته شده و احساسات و عواطف آنان جریحه دار می گردد.

 

اکنون پس از چند سال، می‌بینیم که استکبار خبیث پس از شکست فضاحت بار در عرصه های منطقه ای و بین المللی در تلاشی عاجزانه و از سر استیصال اقدام به ساخت فیلمی موهن در مورد والاترین انسان تاریخ بشر نموده است.

 

دیگر دست کثیف مستکبرین لایعقل بر همه مسلمین رو شده است و آنها جنایت اخیر را جریانی برنامه‌ریزی شده و هدایت شده از طرف لابی‌های صهیونیستی حاکم بر ایالات متحده می‌دانند.

 

لذا لازم می‌دانیم چند نکته را گوشزد کنیم:

 

1. ما به جد یقین داریم که جبهه کفر و شرک به لحظات آخر جان کندن خود رسیده و انشاءالله همه ما با ظهور منتقم آل محمد(ص) شاهد پاک شدن لوث بی دینی و تفکر مادی گرایانه از صحنه جهان باشیم.

 

2. طبق ماده 7 منشور ملل متحد کشوری که امنیت بین المللی را به خطر اندازد باید مورد مؤاخذه قرار گیرد و ما از سازمانهای بین المللی و جهانی می خواهیم دولت ایالات متحده را مورد بازخواست جدی قرار دهند.

 

3. به آتش آوران جنگ های صلیبی هشدار می دهیم که ادیان توحیدی در کنار هم هستند، مسلمانان و مسیحیان برادران یکدیگر خواهند ماند و آنچه از لابی های فاسد صهیونیستی و حلقه های نفوذی در دولت های غربی بیرون آید به کمک خداوند،  با بصیرت، هوشیاری و اتحاد دینداران جهان خنثی خواهد شد.

 

4. این اقدامات باید مقدمه ای شود تا تمامی مسلمین جهان دشمنان اصلی خود را شناخته و از دامن زدن به هر گونه اختلافات درونی که اتحاد مسلمین را اندکی سست می کند به شدت بپرهیزند و همه با تمام قوا در مقابل استکبار صف آرایی نمایند.

 

5. بر تمامی مسلمین لازم است که زندگی پیامبر اعظم(ص) را که الگوی بی بدیل جهانیان می باشد با حساسیت و دغدغه مندی بیشتری به قاب هنر کشیده و شخصیت عظیم ایشان را از مظلومیت نجات بخشند.

 

6. مسلمانان جهان باید تمامی عوامل ساخت و نشر این فیلم را به شدت محاکمه نموده و سایت صهیونیستی یوتیوب را که با وقاحت کامل اقدام به پخش وسیع آن نموده است و اکنون نیز از حذف نمودن آن خودداری می کند تحریم نمایند.

 

7. دانشجویان خواستار محاکمه مسئولان نشر این فیلم در دادگاهی بین المللی هستند.

منبع: خبرگزاری فارس


نوشته شده در ۱۳٩۱/٦/٢۳ساعت ٦:٥٧ ‎ب.ظ توسط لیلا آزادمنش| نظرات ()
طبقه بندی:  

مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ
By Ashoora.ir & Night Skin